Obróbka strumieniowo-ścierna

Szkiełkowanie:

Polega na obróbce powierzchni strumieniem sprężonego powietrza oraz mikrokulek szklanych, po ich zastosowaniu , w zależności od podłoża, powierzchnia zostaje ujednolicona i nabiera lekko lśniącego wykończenia. Usuwa lekkie rysy i zadrapania powierzchniowe. Zalecania do obróbki aluminium, mosiądzu, brązu oraz do delikatnych elementów metalowych gdzie zależy nam na nieinwazyjnym oczyszczaniu powierzchni. W naszym zakładzie wykorzystujemy tą metodę do oczyszczania śrub przed procesem cynkowania. Bardzo dobrze sprawdza się w oczyszczaniu stali nierdzewnej.

 

Sodowanie:

To kolejna z metod obróbki strumieniowo ściernej wykorzystującej jako materiał specjalną odmianę sody. Ma dość wąskie zastosowanie. Sprawdza się w sytuacjach gdzie zależy nam na usunięciu np. brudów lakierów itp. Bez zmiany chropowatości podłoża.

 

Śrutowanie:

Najbardziej powszechna metoda usuwania rdzy, farb, zanieczyszczeń z powierzchni stalowych. Jako materiał wykorzystujemy śrut staliwny ostrokrawędziowy o różnej granulacji.

UWAGA!!
W naszym zakładzie w trosce o ochronę zdrowia oraz na podstawie obowiązujących przepisów nie stosujemy piasku jako ścierniwa, który ze względu na rozbicie na drobne frakcje jest przyczyną chorób nowotworowych płuc ( piasek zawiera wolną krzemionkę która odkłada się w płucach ).